AKTUALNOŚCI
Portret mojej Mamy- zajęcia świetlicowe
- Szczegóły
- Odsłon: 0
Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze,
a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska. (J. I Kraszewski)
W Dniu Matki wszystkie dzieci - zarówno te duże, jak i małe - wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich kochanych Mam. To przecież Mama obdarza nas nieograniczoną miłością i troszcząc się, prowadzi nas przez życie nie oczekując niczego w zamian. To święto przypomina, że każdej Mamie należy się wdzięczność i szacunek za jej poświęcenie, bezwarunkową miłość i trud, jaki włożyła w wychowanie dzieci. Mali artyści ze szkolnej świetlicy pod opieką pani Beaty Stachura, pani Jolanty Skowron i pani Marzeny Wnuk z wielkim zaangażowaniem wykonali kolorowe portrety swoich wspaniałych Mam.
Beata Sutkowska
KONKURS
- Szczegóły
- Odsłon: 3
Zadanie konkursowe: wykonaj plakat poświęcony kulturze, słynnym miejscom i symbolom Stanów Zjednoczonych.
Technika pracy dowolna – płaska, w formacie A3.
Konkurs przeznaczony dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej.
Czas trwania konkursu: do 22 maja 2023 r.
Otylia Lipa
SUKCES OGÓLNOPOLSKI
- Szczegóły
- Odsłon: 3
Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Guzik z klasy 5 została finalistką ogólnopolskiego konkursu pięknego czytania w oryginale "Alice in Wonderland", który organizował Zespół Szkół w Słomnikach.



Zapraszamy do zwiedzenia Turcji!
- Szczegóły
- Odsłon: 3
12 maja 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, na którym poruszane były treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne i historyczne, charakterystyczne dla omawianego kraju. Tym razem podróżnik z grupy "Trzask", pan Dariusz Rochecki (fan muzyki etnicznej, którego do podróżowania popycha podziw dla przyrody i fascynacja różnorodnością kultur, a z każdej wyprawy przywozi zapas nowych przypraw) zaprosił uczestników spotkania do Turcji. Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny, zawierający dziesiątki istotnych dla tego rejonu świata informacji, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce
w czasie trwania wyjazdu.
Poniżej zamieszczamy kilka tematów, które poruszane były w trakcie prezentacji.
Tak więc:
– podróż zaczęliśmy w Istambule – mieście - leżącym na dwóch kontynentach, odwiedziliśmy jego zabytki a nawet policzyliśmy wszystkich mieszkańców,
– próbowaliśmy odszukać ruiny starożytnej Troi,
– szukaliśmy świadectwa wspaniałej antycznej przeszłości w Efezie,
– sprawdzaliśmy czy da się ocalić wapienne tarasy w Pamukkale,
– dowiedzieliśmy się, czy Turcy wierzą w Świętego Mikołaja? czy wiedzą, co to jest śnieg i jak wygląda u nich zima?
– odwiedziliśmy magiczną Kapadocję - krainę skalnych miast i kolorowych dolin,
– podziwialiśmy niebo pełne wielkich balonów na gorące powietrze, największy taki spektakl na świecie,
– poznaliśmy wirujących Derwiszy i sprawdziliśmy, czy od modlitwy może zakręcić się w głowie?
– spacerowaliśmy po plażach tureckiej riwiery. Sprawdziliśmy czy są bardziej kamieniste, czy piaszczyste,
– na koniec próbowaliśmy porozmawiać z Turkami, czyli jak to jest "na tureckim kazaniu".
- obejrzeliśmy również kilka rekwizytów przywiezionych prosto z Turcji.
Koordynator spotkania z podróżnikiem - pani Beata Sutkowska - serdecznie dziękuje wychowawczyniom: p. Lucynie Madura, p. Jolancie Skowron, p. Grażynie Tęcza, pani Lidii Wilczyńskiej - Starzyk oraz p. Marzenie Wnuk za okazaną pomoc w organizacji spotkania.
Beata Sutkowska
ŚWIĘTA MAJOWE
- Szczegóły
- Odsłon: 4
„Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
Hołd Ci należy nieść,
Choć dziś narodu cel osiągnięty,
Pamięci Twojej cześć!”
Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.
232 lata temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Wielki uchwalił ustawę rządową nazwaną przez historię Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Ustawa zasadnicza została zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na: ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo do powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczypospolitej, znosiła liberum veto i wolną elekcję wprowadzając dziedziczność tronu. Była najbardziej postępową i demokratyczną ustawą ówczesnej Europy. Niestety, konfederacja targowicka i III rozbiór Polski zniszczyły reformatorskie dzieło Konstytucji 3 Maja.
W naszej Szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji uczciliśmy uroczystą akademią przygotowaną przez klasę 4 i zespół chóralno-muzyczny.
Uroczystości towarzyszyły wiersze i pieśni patriotyczne oraz barwy narodowe. Pamięć o Konstytucji wsparliśmy gazetką tematyczną.
Pamiętajmy zawsze o świętach narodowych i czcijmy je z należytym szacunkiem!
L. Wilczyńska-Starzyk
BUDZIMY WIOSNĘ
- Szczegóły
- Odsłon: 5
Wiosna jest najbardziej oczekiwaną porą roku po długiej zimie. Aby ją zachęcić do szybkiego przybycia, w naszej szkole zorganizowano konkurs recytatorski pt "Budzimy wiosnę". Organizatorami konkursu byli wychowawcy klas I-III oraz nauczyciel biblioteki szkolnej. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce wiosennej. W słowach uczestników konkursu czuć było powiew prawdziwej wiosny. Uzupełniały je barwne, radosne i wiosenne stroje. Młodzi artyści z wielkim zapałem i entuzjazmem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Dziękujemy wszystkim występującym oraz ich rodzicom.
L. Madura